KöyKalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatiflerin merkezi kuruluşudur.Tarıma ait farklı çalışma alanlarında etkinlik gösterir. (Hayvancılık-Sütüretimi ve işlenmesi, seracılık,halı, kilim üretimi, zeytin ve zeytinyağı işlenmesi, bal,çeltik üretimi ve işlenmesi, çiçekçilik, fidan, salça,reçel,konserve üretimi v.b.) Merkez Birliğine bağlı; 21 Bölge Birliği, 28 İl Birliği,2.700 birim kooperatif bulunmaktadır. Köy-Koop ortaklarının çıkarlarını Türkiye içinde ve dışındaki makamlar ve kuruluşlar karşısında korumak ve geliştirmek için uğraş vermektedir.
Vizyonumuz

Kooperatiflerin ürünlerini değerlendirmek ve pazarlama konularındaki müşterek menfaatlerini korumak ve bu hususta iktisadi faaliyette bulunmak,faaliyetlerini koordine etmek ve denetlemek, dış memleketlerle olan ilişkilerini düzenlemek, kooperatifçiliği geliştirmek ve eğitim yapmak.

Misyonumuz

Temsil yeteneği yüksek, ortaklarının hizmet beklentilerini karşılayabilen, çalışma bölgesinde tarım ve kooperatifçilik politikalarının belirlenmesinde etkin rol alan bir Bölge Birliği olma vizyonu ile hareket ederiz.

Kalite Politikamız

Sektörümüzü kapsayan tüm yenilik ve gelişmeleri yakından takip ederek, daha iyiye daha ileriye ilkesi ile çalışmalarımıza devam ederek sektöründe en başarılı kooperatifler arasında yer alma vizyonu ile hareket eder, Çevre dostu hizmet bilinci ile gelişim ve değişimin teşvik edildiği, uygar ve huzurlu bir çalışma ortamı yaratmak için emek harcarız.